Besilik Dana ithalatı

Besilik canlı Dana ithalatı:

Aki-Tech hayvancilik olarak, ülkemizin canlı hayvan ve et ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla sizin icin Avrupa’dan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Teknik ve Sağlık şartlarına uygun Simental, Charolais, Belçika Mavisi ve Limousin ırkı Erkek Besilik canlı danaları ithal etmekteyiz. Avrupadan ithal edilen hayvanlar genellikle Avusturya ve Çek Cumhuriyetinden olup besilik Simental dana ve diğer etçi ırkı danalar olmak üzere ithal edilir.

Limousin hayvan i̇thalatı

Besilik Sığır İthalatı yaptiğimiz diğer Ülkeler: Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Letonya, Estonya, Macaristan,…

Besilik danaların randımanları besi şartlarına göre yüksek seviyededir ve hayvanların günlük ortalama canlı kilogram artışı 1,6kg altına düşmemektedir . Bu ithal danalar hem et amaçlı hem de üretim amaçlı kullanılmakta. Cins hayvanlar oldukları için üretilmeleri ve süreklilik isteyen faaliyetlerde iyi birer damızlık hayvan durumundadırlar.

 

Canlı Besilik Dana İthalatı Koşulları

  • Canlı Besilik Dana 12 aylıktan küçük ve ağırlığı 300 kg’ın altında olacak.
  • Kapasite olarak en az 50 baş li ahırları olan şahıs/şirket canlı besilik dana ithalatı yapabilecek.
  • İthal edilecek besilik danaların seçimleri, Bakanlıkça görevi iki veteriner hekim tarafınca ihracatçı ülkede yapılacak.
  • İthal edilen besilik hayvanlar, Bakanlık İl/İlçe Müdürlüklerince onaylanmış karantina yerlerinde 21 gün süreyle karantinada tutulacaktır.
  • Karantinadaki besilik sığırların %5’inden numune alınarak, sağlık sertifikasında belirtilen testlerden yeniden analiz edilecek.
  • İthalat prosedürleri tamamlanmış hayvanlar en az 120 gün besiye alınacaktır.

 

Besi̇li̇k canlı dana i̇thalatına başlamaya karar vermeniz halinde AB yükleme yeri, gümrük, karantina, nakliye ve buna benzer her aşamada danışarak ilerlemenizi öneririz. Aksi halde küçük aksaklıklar yüzünden büyük zaman ve para kaybı yaşanılabilir.

irtibat:

  • Tel: 004369915334401

 

golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet